Jesenné prázdniny budú v dňoch od 31. októbra do 2. novembra 2012.

Jesenné prázdniny budú v dňoch od 31. októbra do 2. novembra 2012.

Ako každý rok, aj tohto roku sa žiaci I. stupňa tešili na Deň jabĺk, ktorý prináša so sebou mnoho príjemných aktivít. Viac sa dočítate v časti Celoškolské akcie.
Vo štvrtok sa uskutočnila jesenná časť zberu papiera. Do akcie sa zapojilo množstvo našich žiakov, ktorým ďakujeme za pomoc pri záchrane našich stromov. Celkovo sa nazbieralo 6 892 kg . Bližšie informácie o nazbieraných kilogramoch, ako aj o výhercoch, nájdete v časti Celoškolské akcie.

V piatok sme v kultúrnom dome privítali Detské kočovné divadlo DRaK /neštátne profesionálne divadlo/, ktoré nám predviedlo muzikálové predstavenie Fontána pre Zuzanu. Bolo to predstavenie plné známych pesničiek a tak si mnohí spolu s hercami aj zaspievali.


Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Biela pastelka na podporu ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím. V stredu, 19. septembra, dobrovoľníci v približne 100 mestách ponúkali biele pastelky. Tento rok sa do zbierky tretíkrát zapojila aj naša škola, keď žiačky 9. ročníka ponúkali biele pastelky žiakom v škole za symbolickú cenu.

V pondelok sa aj na našej škole začal nový školský rok. Brány školy sa znova otvorili pre všetkých žiakov a pedagógov, ale aj pre našich najmenších spolužiakov - prváčikov. Veríme, že sa im tu bude páčiť a všetci si do nového školského roka zaželajme veľa úspechov v učení.

Školský rok 2012/2013
V piatok, 29. júna, sa brány našej školy na 2 mesiace zatvorili. Začali sa letné prázdniny, čas, keď všetci žiaci a pedagógovia načerpajú nové sily, oddýchnu si od každodenných povinností. Želáme im príjemné chvíle strávené v prírode, pri vode a v spoločnosti svojich blízkych a známych. Dovidenia v septembri!
V dňoch 11. až 16. júna sa pre niektorých žiakov I. stupňa stala prechodným domovom Stará Lesná vo Vysokých Tatrách. Žiaci, ubytovaní v príjemnom penzióne Domino, v lone krásnej tatranskej prírody, počas niekoľkých dní navštívili strediská ako Štrbské pleso, Skalnaté pleso, Lomnický štít, mesto Poprad a tatranské múzeá. Svoje zážitky z pobytu odovzdávali nielen doma, ale aj spolužiakom v škole, ktorí si ich môžu pozrieť na záberoch vo Fotoalbume.
Piatok, 8. júna, bol pre žiakov našej školy výnimočný. Celé dopoludnie sa nieslo v duchu ukážok ťažkej a nebezpečnej práce príslušníkov polície a hasičského záchranného zboru, no nechýbali ani cvičitelia policajných psov. Žiaci mohli vidieť policajné autá, zásah policajného psa pri zadržaní páchateľa, ukážky poslušnosti cvičených psov, hasenie požiaru, vyprosťovanie zranenej osoby z havarovaného vozidla, ba mohli si aj vyskúšať, ako sa sedí v policajných autách a zapnúť svetelné a zvukové zariadenia atď.
Fotografie z podujatia sú vo Fotoalbume.
Nie je večer ako večer, ale ten náš stál za to. Začal sa divadelným predstavením v podaní starších a bývalých žiakov našej školy. Všetky súťaže, hry a tance boli len prípravou na trhák večera - večerné hľadanie pokladu. Truhlice plné dukátov a drahokamov, ukryté na tajomných miestach školy, boli odmenou pre odvážnych a múdrych hľadačov. Všetkých unavených hľadačov uspávalo rozprávkové kino na veľkom plátne, po ktorom na všetky viečka doľahol sladký spánok.
Dlhoočakávaný Deň detí začal ráno spontánnou diskotékou žiakov I. stupňa. Spontánnosť detí sa preklenula do zaujímavých súťažných disciplín. Let balónov, dlhý sloní chobot, studňa plná mincí, sladká maškrta v jemnom víre vetra, lov zlatej rybky navodili príjemnú súťaživú atmosféru, ktorá vyvrchollila tancom v rytme známych hitov. Radosť detí nemala konca. Rozlúčka bola krátka, nakoľko všetci vedeli, že zábava dnešného dňa vyvrcholí Nocou v škole, na ktorú sa deti už dávno tešili.
Občianske združenie RESCUE TEAM SLOVAKIA a časopis Mladý záchranár vyhlásili 1. ročník motivačnej kampane "Cyklistická prilba chráni život a zdravie cyklistu!", do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy a to v ŠKD a žiaci II. stupňa. Zhotovili materiál, z ktorého vytvorili pútavú nástenku na chodbe školy a v triede a tak spropagovali nosenie cyklistickej prilby počas jazdy na bicykli. Fotografie z akcie boli zaslané a v 6. čísle časopisu Mladý záchranár budú tieto práce vyhodnotené.
V piatok, 18. mája, pripravili žiaci I. stupňa v priestoroch našej školy zábavné popoludnie pre svoje mamičky, venované oslave Dňa matiek. Stretnutie s mamičkami bolo o to zaujímavejšie, že sa nieslo v duchu maškarného plesu, keď si masky nielen zatancovali, ale v prestávkach predviedli aj svoje krátke vystúpenia ,venované mamkám. Nechýbali ani spoločné súťaže v šikovnosti, obratnosti a rýchlosti - balónový tanec, beh s loptičkou a balónová mína. Vrcholom zábavy bolo vyhlásenie víťaziek Rádu zlatej, striebornej a bronzovej varešky, čo nebolo nič iné, ako súťaž o najchutnejší a najkrajší koláč, ktoré mamičky na toto podujatie upiekli. Nechýbala, samozrejme, ani ochutnávka koláčov a zrejme všetky chutili, pretože na stoloch nezostalo skoro nič. Spoločná pieseň detí o mame uzavrela toto milé stretnutie a všetci odchádzali s dobrým pocitom. Fotografie z podujatia sa nachádzajú vo fotoalbume.
Vo štvrtok, 10. mája, k nám zavítalo detské kočovné divadlo Drak z Prešova, ktoré nám zahralo humorné spracovanie témy o Jánošíkovi, autorom ktorého je známy slovenský herec a humorista Stanislav Štepka.
Matka je...
Pieseň v ústach Božích,
každodenný chlebík upečený v nebi,
štedrá vyhňa života. Rozlomená pečať tajomstva...
Dňa 27.5.2012 sa v našej škole uskutočnila beseda s autorkou pani Albínou Klesovou. Beseda bola venovaná žiačkam 8. a 9. ročníka.
Verše autorky Albíny Klesovej pred niekoľkými rokmi ocenil velikán slovenskej poézie, básnik Milan Rúfus a v roku 2000 sa za zbierku Požehnaná neha autorke poďakoval pápež Ján Pavol II.
Na úvod besedy sme si pozreli prezentáciu na tému Dieťa a matka, ktorú pre žiačky 8. a 9. ročníka pripravil náš bývalý žiak, Dominik Pálfy a po nej nasledovalo literárne pásmo, ktoré pripravili žiačky Veronika Galajdová, Melánia Erdélyiová a Erika Šoltésová. Besedou nás sprevádzali žiaci 8. ročníka: Ladislav Juhász a Martin Halaga. Klapancie v šarišskom nárečí, ktorých autorkou je pani Klesová, nám predviedli chlapci 5. ročníka: Frederik Spišák, Tomáš Varga a Daniel Novák.
Beseda bola zaujímavá a veríme, že mnohých svojim dôležitým obsahom a posolstvom obohatila. Ďakujeme všetkým, ktorí sa jej zúčastnili.
V stredu, 25. apríla, sa chlapci našej školy predviedli v plnej kráse, keď prišli do školy v netradičnom oblečení - v elegantných oblekoch s kravatami, či motýlikmi a tak dokázali, že vedia, čo je elegantné oblečenie. Akcia vniesla do stredajšieho dňa trochu zábavy a tak sa stred týždňa zmenil na slávnostný deň. Dúfajme, že toto oblečenie použijú naši chlapci aj v budúcnosti čoraz častejšie a že sa v ňom budú cítiť možno aj príjemne. V každom prípade im to veľmi pristalo.
V pondelok, 23. apríla, sa na našej škole uskutočnil jarný zber papiera, do ktorého sa zapojili žiaci všetkých tried. Celkovo sa nazbieralo 6 229, 80 kg. Všetkým žiakom a pedagógom ďakujeme za ochotu pomôcť našej prírode. Podrobne sa o výsledkoch zberu dočítate v časti Celoškolské akcie.
Deň Zeme je dňom , keď si viacej ako po iné dni uvedomujeme svoju závislosť na daroch, ktoré nám poskytuje naša matička Zem. A že si ju treba chrániť a mať v láske, sa učia deti od malička. Aj naši žiaci I. stupňa si v piatok, 20. apríla, pripomenuli nevyhnutnosť chrániť našu Zem od rôznych negatívnych vplyvov. V triedach absolvovali rôzne aktivity - rozhovor o danej téme, riešenie zábavných testov a kvízov, vypracovávanie pracovných listov, kreslenie, čítanie článkov. Neskôr sa rozhodli pomôcť našej prírode aspoň tým, že v okolí školy vyzbierali smetie, ktoré separovali a následne odniesli na skládku Obecného úradu. Domov odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce.
Fotografie sú vo Fotoalbume
Powered by aSc EduPage