Matematický KLOKAN

Je to najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. Vlani riešilo jej úlohy viac ako 5,6 milióna žiakov zo 46 krajín sveta.

Ako na to?

1. Treba sa prihlásiť u svojho učiteľa matematiky. Termín nájdeš na plagátoch, ktoré bývajú vždy v januári povešané po školách.
  2. Zaplať štartovné 3 eurá.

Ako sa súťaží?

Stará známa vec - test :-). Test má 24 úloh, ktoré treba vyriešiť do 60 minút. Pri každej úlohe je 5 odpovedí; 4 z nich sú zaručene nesprávne. Za označenie správnej je možné získať 3, 4 alebo 5 bodov. POZOR! Nesprávna odpoveď = -1 bod (slovom: bod dole).

Školský rok 2023/2024

Výsledky súťaže:

Do súťaže sa zapojilo      žiakov z celej našej školy.

Úspešnými riešiteľmi, ktorí získali 5 klokanov, sa stali títo žiaci:

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme!