Olympiáda anglického jazyka

Olympiáda v anglickom jazyku (OAJ) je predmetová súťaž žiakov základných, stredných škôl a príslušných ročníkov šesťročných a osemročných gymnázií. V Slovenskej republike sa organizuje ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov a je neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na týchto školách. OAJ je postupová súťaž, usporadúva sa každoročne v spolupráci s Celoštátnou odbornou komisiou OAJ. Člení sa na 8 kategórií (1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C1, 2C2, 2D). Má 4 súťažné kolá (školské, obvodné, krajské a celoštátne).

Žiak súťaží v kategórii, ktorá zodpovedá typu školy, ročníku a ďalším kritériám, ktoré sú uvedené v Metodických pokynoch pre anglický jazyk.
Ide o postupovú súťaž. Podmienkou postupu do vyššieho kola je absolvovanie nižšieho kola (podľa pokynov pre jednotlivé kolá) a umiestnenie na najvyššom mieste.

Olympiáda v anglickom jazyku sa uskutočňuje v týchto postupových kolách:
A) ŠKOLSKÉ KOLÁ - zúčastňujú sa ich všetci žiaci, ktorí o súťaž prejavia záujem. Za prípravu, finančné, organizačné a obsahové zabezpečenie zodpovedá riaditeľ školy a príslušné predmetové komisie.

Predmetová komisia nahlási víťazov školského kola okresnej komisii, ktorú menuje KŠÚ. Vyhodnotenie a štatistiku školského kola poskytne predseda predmetovej komisie OAJ e=mailom predsedovi krajskej komisieOAJ do 14 dní.

B) OKRESNÉ KOLÁ - zúčastňujú sa ich žiaci základných a stredných škôl - víťazi školských kôl Olympiády v anglickom jazyku.

Školský rok 2021/2022