Slávik Slovenska

Propozície
Súťaž SLÁVIK SLOVENSKA 2012 je celoštátna spevácka súťaž v interpretácii slovenskej ľudovej piesne

Vyhlasuje ju každoročne Občianske združenie Slávik Slovenska

Súťaže sa môžu zúčastniť všetci žiaci základných škôl, osemročných gymnázií a základných umeleckých škôl na Slovensku, a to v troch kategóriách:

A/ v I. kategórii súťažia žiaci prvých až tretích ročníkov ZŠ a žiaci ZUŠ,
B/ v II. kategórii súťažia žiaci štvrtých až šiestych ročníkov ZŠ, resp. prvých a druhých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ,
C/ v III. kategórii súťažia žiaci siedmych až deviatych ročníkov ZŠ, resp. tretích až štvrtých ročníkov osemročných gymnázií a žiaci ZUŠ.

Súťažiaci v I., II. a III. kategórii sú povinní spievať dve piesne. Podmienkou je, aby jedna z piesní pochádzala zo Spevníčka SS 2012 a mala aspoň dve slohy.
Druhú pieseň si súťažiaci v I., II. a III. kategórii volia podľa vlastného výberu, prípadne po dohovore s pedagógom alebo rodičom, t. j. pieseň, ktorú radi spievajú. Piesne musia obsahovať aspoň dve slohy.
Nie je proti pravidlám súťaže, ak si súťažiaci v I., II. a III. kategórii vyberú obe piesne zo Spevníčka SS 2012.
Nie je proti pravidlám súťaže, ak si ako druhú pieseň súťažiaci v I., II. a III. kategórii kategórii vyberú zo spevníčkov vydaných v predchádzajúcich ročníkoch SS. Musia však obsahovať minimálne dve slohy.

Výsledky školského kola       ročníka súťaže Slávik Slovenska  2014:

I. kategória          1. miesto:

2. miesto:

3. miesto:

II. Kategória         1. miesto:

2. miesto:

3. miesto:

III. Kategória       1. miesto: